TWITTER FACEBOOK
| | | |

MTS Makale Yayım İlkeleri

Mevzuat Takip Sistemi Makale Yayım İlkeleri Belirlendi (08.10.2017 - 03:40)

Mevzuat Takip Sistemi, MİARGEM'in desteği ile HMC Yönetim Danışmanlığı, Araştırma ve Yayıncılık tarafından elektronik ve yazılı ortamda yayınlanan süreli yayın organıdır. Mevzuat Takip Sisteminde, yerel yönetimleri ilgilendiren her türlü çalışmaya ve MİARGEM ile HMC'nin faaliyetlerine ilişkin haberlere yer verilmektedir.

MTS'nin web adresi, www.mts.org.tr'dir.

MTS'nin yazı dili Türkçe’dir.

MTS'ye gönderilen makale ve diğer çalışmaların, daha önce başka bir yerde yayımlanmamış olması, yayına alınmasında öncelikli olmasını sağlar.

Makalenin başka bir yayın organında daha önceden yayımlanmış olması halinde doğabilecek ihtilaflardan eser sahibi sorumlu olup, yazının yayınlandığı yerleri yazı sunulurken belirtmek zorunludur.

Yayın kurulu tarafından şekil, içerik, yayım ve yazım kuralları yönünden değerlendirilen çalışmalar sonucunda, makalenin yayımlanmasına, yazardan düzeltme, ek bilgi ve kısaltma istenmesine ya da yayımlanmamasına karar verilir. Bu karar yazara bildirilir, düzeltme için yazara en fazla bir hafta süre tanınır.

Makalelerde, imlâ ve yazım kurallarına ilişkin değişiklikler yazara bildirilmeksizin yayın kurulunca yapılır.

MTS'de yayımlanan makale ve diğer çalışmaların yazılı ve elektronik ortamda tüm yayın hakları Dergiye aittir.

MTS'de yayımlanan çalışmalardaki fikirler ve görüşler tamamıyla yazara aittir.

MTS'de yayımlanan makale ve diğer çalışmalara, çalışmanın dergide yayımından sonra telif ücreti ödenir.

Telif ücretinin havale edileceği banka ile IBAN numarası ve derginin gönderileceği posta adresi yazının en sonunda belirtilmelidir.

Makale gönderim adresi: miargem@miargem.org.tr