TWITTER FACEBOOK
| | | |

MİARGEM, 31 Mart 2019 Sonrasına Hazırlanıyor

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi içerisinde yapılacak ilk mahalli idareler seçimleri olacağını dikkate alan Merkezimiz çalışmalarına hız verdi. (25.01.2019 - 15:24)

Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi (MİARGEM), bunun ne derece önemli bir husus olduğunun bilinciyle, mahalli idareler seçimleri sonrasında, mahalli idareler ile yürütülebilecek çalışmalar, işbirliği imkanları ve diğer faaliyet kalemleri ile ilgili olarak çalışmalarına hız verdi.

Çalışmalar ile ilgili olarak, Başkanımız Halil Memiş bir açıklama yayınladı.

Memiş'in açıklaması şu şekildedir.

"Değerli Mahalli İdarecilerimiz.

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin ülkemizde, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi içerisinde yapılan ilk mahalli idareler genel seçimi olması hasebiyle, farklı argümanları bünyesinde taşıdığına şüphe yoktur. Bu çerçevede, yerel yönetimlerde büyük bir anlayış değişikliğinin olacağını gözlemliyoruz.

Bu nedenle, yerel yönetimlerimizin vatandaş memnuniyetini sağlayacak ve akılcı çözümleri içeren hizmet ve projelerine katkı vermek, yönlendirmek ve süreçleri sağlıklı yürütmelerine öncülük etmek amacıyla bugünden itibaren MİARGEM olarak, 65 günlük çalışma ve hazırlık dönemine girmiş bulunuyoruz.

MİARGEM'in kurumsal tecrübelerini ve şahsi birikimlerimizi yerel yöneticilere yansıtabilmek ve yerel yönetimlerin kurumsal olarak gelişmelerine katkı verebilmek ekibimizin en önemli hedefleri arasındadır.

Bu manada,mahalli idarecilikle ilgili olan herkesin (akademisyen, bürokrat, siyasetçi)  katkı ve önerileri bizim için, büyük bir değer ifade edecektir.

Katkı ve önerilerinizi  miargem@miargem.org.tr adresinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Çağdaş, yaşanabilir, köklü kültürel ve geleneksel değerlerimizin toplum hayatına yansıtılabildiği, üretken ve etkin bir yerel yönetim anlayışında birleşmek umuduyla, saygılarımı sunuyorum.

 

Halil MEMİŞ

MİARGEM Başkanı"