TWITTER FACEBOOK
| | | |

Mahalli İdarecilik Söyleşi ve Konferansları

Mahalli İdareciliğe İlgi Duyan Yükseköğrenim Öğrencileri İle Söyleşi ve Bilgi Paylaşımı (15.04.2018 - 17:25)

sitelogo.jpg (27 KB)

DUYURU

Merkezimiz, aldığı bir karar ile yükseköğrenim öğrenimini, müfredatında kamu yönetimi ve mahalli idarecilik ile ilgili konular bulunan programlarda yürüten öğrencilerle değişik platformlarda mahalli idarecilikle ilgili bilgi paylaşımı yapılması için etkin bir şekilde çalışma kararı almıştır. Bu kararımızı ilk etapta;

1- Söz konusu öğrencilerimizin dahil oldukları Öğrenci Kulüplerinin vb oluşumların tertipleyeceği konferans, söyleşi vb programlara katılmak,

2- Tarafımızdan planlanacak dar katılımlı programlarla MİARGEM'in Yönetim Merkezinde söyleşiler düzenlemek,

şeklinde gerçekleştirmeyi düşünmekteyiz.

Birinci maddede belirtildiği şekilde gerçekleşecek davetlerde; Mahalli İdarecilik ve/veya İnsan Kaynakları Yönetimi ile ilgili konulara konferansçı ve/veya moderatör desteği sağlanabilecektir.

İkinci şekilde tarafımızdan planlanacak programlar ise, MİARGEM'in yönetim merkezinde söyleşiler şeklinde düşünülmektedir. Bu söyleşilere katılmak isteyenlerin yapacakları başvuruların sayısı, yeterli düzeye ulaştıkça, söyleşi programı planlanacak ve başvuru yapanlara gündemi ve tarihi duyurulacaktır. Bu kapsamda, davet edilen öğrencilerle tecrübe paylaşımları yapılacak, onların sorularına cevaplar verilecek, varsa araştırma ihtiyaçlarına ve ilgi alanlarına göre kaynaklar temin edilecektir.

Saygıyla duyurulur.

Not: Taleplerin ve varsa açıklanmasını istediğiniz konuların "egitim@miargem.org.tr" mail adresi üzerinden yapılması/bildirilmesi uygun olacaktır.