TWITTER FACEBOOK
| | | |

Eşmekaya Belediyesi Çocuk Oyun Parkı ve Yürüyüş Alanı Projesi

3. Etkin Belediye Proje Yarışması Altyapı ve Çevre Projeleri Kategorisinde, Belde Belediyeleri Grubunda, Aksaray İli Eşmekaya Belediyesinin Birinci Olan Projesi... (16.02.2018 - 16:38)

3. ETKİN BELEDİYE PROJE YARIŞMASI

KATEGORİ 

ALTYAPI VE ÇEVRE PROJELERİ 

GRUP

Belde Belediyeleri

DERECESİ

Birincilik Ödülü

BELEDİYE ADI: Eşmekaya Belediyesi

İLİ/İLÇESİ: Aksaray / Merkez

PROJE ADI: Çocuk Oyun Parkı Ve Yürüyüş Alanı Projesi

PROJENİN AMACI:

Beldede eksikliği hissedilen sosyal ve sporsal faaliyetlerin giderileceği alanın olmayışı çocukların güvenli bir ortamda oyun oynayabileceği yeşil alan oluşturmak adına söz konusu çocuk oyun parkı ve yürüyüş alanı projesi hazırlanmıştır.

PROJENİN GETİRDİĞİ YENİLİKLER:

Proje; beldede sosyal kültürel ve sporsal faaliyetleri artırmıştır. Okul öncesi ve ilk okul düzeyindeki çocuklara birlikte vakit geçirme ve gelişimlerinin hızlanmasını sağlamıştır.

PROJENİN FAALİYETLERİ VE UYGULAMA:

3 farklı yaş grubuna uygun çocuk oyun alanları, yetişkinler için ise yürüyüş ve dinlenme alanları tasarlanarak her kesime hitap edebilecek bir proje ortaya konmuştur.

DİĞER HUSUSLAR:

Projenin Finansmanının Karşılanması İçin Yapılan Çalışmalar:

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü İle Belediye arasında protokol imzalanılarak projenin hayata geçmesi sağlanılmıştır.

Projenin Hazırlık Aşaması:

Belediye Fen İşleri birimince projenin uygulanabileceği alanın tespiti yapılmıştır. Söz konusu proje için Çevre Şehircilik İl Müdürlüğüyle ortak hareket edilerek proje olgunlaştırılmıştır. Projenin dosya olarak tamamlanmasına müteakip Çevre ve Şehircilik Bakanlığına finansal başvuru yapılarak projenin uygulanması için ilk adım atılmıştır.

 

PROJE İRTİBAT BİLGİLERİ

Peyzaj Mimarı

Can GÜNEŞ

 

Tel         : 0382 418 60 08

Mobil    : 0553 265 66 77

Fax        : 0382 418 64 55

Mail      : esmekayabelediyesi@esmekaya.bel.tr