TWITTER FACEBOOK
| | | |

Çaycuma Fuarlar Şehri Oluyor

Çaycuma’da peş peşe iki fuar birden açılıyor. Batı Karadeniz Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın ikincisi 28 Eylül – 1 Ekim, Batı Karadeniz Yapı Dekorasyon ve Mobilya Fuarı ise 5-8 Ekim tarihleri arasında yapılacak (13.09.2017 - 15:35)

Çaycuma’da, iki önemli fuar peş peşe açılacak. Geçtiğimiz birincisi yapılan FarmersFair Batı Karadeniz Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın ikincisi, 28 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Bu yıl ilk kez açılacak olan Batı Karadeniz Yapı Dekorasyon ve Mobilya Fuarı ise 5-8 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA)’nın desteklediği fuarlar Zonguldak, Bartın ve Karabük illerinin tarım ve hayvancılık ile mobilya sektöründepotansiyelini ortaya çıkarmayı, bu alanlarda çalışan firmaların tanıtımını yapmayı, sektörlerdeki teknolojik gelişimle tanıştırarak verimliliklerini artırmayı amaçlıyor. Fuar sektördeki üreticilerle tüketicilerindolaysız bir şekilde buluşmasına da hizmet ederken, bölgenin ve Çaycuma’nın tanıtımına da katkı sunacak.

BİNLERCE İNSANI MİSAFİR ETMEYE HAZIRLANIYORUZ

Fuarı düzenleyen Expolink Fuarcılık Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Erdoğan ve Çaycuma Ziraat Odası Başkanı Rıza Çapkın ile makamında bir görüşme yapan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Önümüzdeki günlerde Çaycuma’da çok önemli iki fuar art arda açılacak. Bu fuarları düzenleyen şirketin değerli yöneticisi Zeki Erdoğan ile çok verimli bir görüşme yaptık. Her yönüyle gelişen ve modern bir kent olma yolunda dev adımlar atan Çaycuma, fuarlar şehri olma yolunda da emin adımlarla ilerliyor. Geçen yıl çok başarılı bir tarım ve hayvancılık fuarı gerçekleştirdik. Bu yıl bunun ikincisini yapıyoruz. Hemen akabinde ise mobilya ve dekorasyon fuarının birincisini yapacağız. Zonguldak, Bartın ve Karabük illerinin tam kalbinde yer alan Çaycuma, jeopolitik konumu nedeniyle bu tip etkinlikler için çok uygun şartlar taşıyor. Biz de bu tip etkinlikler için bir cazibe merkezi olabilmesi için her türlü altyapı yatırımı ile üstyapı düzenlemelerini yaparak fiziki ortamı oluşturuyoruz. Bu iki fuarı yüz binlerce insanın ziyaret etmesini bekliyoruz. Kent dışından gelen binlerce misafirimizi Çaycuma’da ağırlamaya hazırız. Ben şimdiden bunun heyecanını yaşıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.