TWITTER FACEBOOK
| | | |

Bilecik Belediyesi 6K Akıllı Duraklar Projesi

Bilecik Belediyesi 6K Akıllı Duraklar Projesi (28.03.2018 - 14:57)

3. ETKİN BELEDİYE PROJE YARIŞMASI

KATEGORİ: İYİ YÖNETİM PROJELERİ 

GRUP: Büyükşehir Belediyeleri (bağlı Kuruluşları dahil), İl Belediyeleri ve nüfusu 50.000’nin üzerindeki belediyeler

DERECESİ: İkincilik Ödülü

BELEDİYE ADI: Bilecik Belediyesi

PROJE ADI: Bilecik Belediyesi 6K Akıllı Duraklar

PROJENİN AMACI:

- Bilecik Belediyesi tarafından hizmete sunulan 6 K Akıllı Duraklar ile ''İlimizde metfun bulunan Osmanlı Devleti'nin Manevi Kurucusu Şeyh Edebali'nin; ''İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın'' sözüne güzel örneklik teşkil edecek bir projenin oluşturulması.

- Akıllı Durak uygulaması ile durakta bekleyen yolculara o duraktan geçecek otobüsleri, otobüslerin geliş zamanını, hat kodu, hat adını, varış süreleri ve otobüsün özelliklerini (klima,usb şarj,bisiklet aparatı,engelli desteği vb.) bilgilerle birlikte vermek.

- Durağın konumunun bulunduğu bir harita üzerinde, hem o bölgenin trafik yoğunluk durumu hem de durağa yaklaşan otobüsler görsel olarak gerçek zamanlı ve yolcu bilgilendirme göstergeleri aracılığıyla yolculara sunmak.

- Hava durumuna göre değişen hareketli ve dinamik tasarımı sayesinde yolculara anlık hava durumunu bildiren Akıllı Durak Uygulamaları, yolcuların doğru zamanda, doğru bir yönlendirmeyle bilgiye ulaşmasını sağlamak.

- 6 K Akıllı Duraklarda bulunan Kurumsal TV ile şehir insanının  belediye çalışmaları ve güncel gelişmeleri yakından takip etmesini sağlamak.

- Proje içerisindeki klimalar ile insanların yaz ve kış mevsiminin olumsuz hava şartlarından korunmasını sağlamak.

- Yine proje içerisinde bulunan Kütüphane bölümü ile durakta bekleyen insanların vakitlerini verimli geçirmelerini sağlamak.

- Proje kapsamındaki Kablosuz İnternet hizmeti ile insanların teknolojinin imkanlarından yararlanarak, internet ortamında zaman geçirmelerine imkan sağlamak.

- Kamera Sistemi ile güvenli ortamların sunulduğu 6 K Akıllı Duraklarda bulunan Kahve Otomatı ile insanlara hizmetin en iyisini vermek gibi amaçlar göz önünde bulundurulmaktadır.

PROJENİN GETİRDİĞİ YENİLİKLER:

6 K Akıllı Duraklar ile  harita üzerinde,   bölgenin trafik anlamında yoğunluk durumu konusunda bilgiler bulunmaktadır.

- Akıllı Durak Uygulamaları ile şehir insanı hava durumu, eczane bilgisi, belediye çalışmaları başta olmak üzere birçok bilgiyi en kısa sürede kavuşmaktadır.

- 6 K Akıllı Duraklarda bulunan Kurumsal TV,  şehir insanının  belediye çalışmaları ve güncel gelişmeleri yakından takip etmesini sağlamaktadır.

- Proje içerisindeki klimalar ile insanların yaz ve kış mevsiminin olumsuz hava şartlarından korunmasını sağlayarak, konforu sağlamaktadır.

- Proje içerisinde bulunan Kütüphane, Kablosuz İnternet, Kamera Sistemi, Kahve Otomatı, Klima ve Kütüphane özellikleri ile şehir insanının hizmet memnuniyeti oranını yükseltilmesi gibi yenilikleri beraberinde getirmektedir.

PROJENİN FAALİYETLERİ VE UYGULAMA:

- 6 K Akıllı Durakları, şehir insanı başta olmak üzere yolcu ve misafirlere hizmet vermektedir.

- 6 K Akıllı Duraklar, şehir insanının birçok konudaki talebine cevap vermek amacıyla uygulamaya konulmuştur.

- İlk etapta şehir merkezindeki önemli noktalara yerleştirilen 6 K Akıllı Duraklar, zaman içerisinde mücavir alanlardaki birçok noktaya konulması planlamaktadır.

- 6 K Akıllı Duraklar bünyesinde; Kablosuz İnternet, Kütüphane, Klima, Kahve Otomatı, Kurumsal TV ve Kamera Sistemini barındırmaktadır.

VARSA DİĞER HUSUSLAR:

6 K Akıllı Duraklar ile ''İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın'' sözüne güzel örneklik teşkil edecek bir projenin oluşturulmuştur.

- Akıllı Durak uygulaması ile yolcular otobüslerin güzergahları, otobüslerin geliş zamanını, hat kodu, hat adını, varış süreleri ve otobüsün özelliklerini en yakınında bulmaktadır.

- Hava durumuna göre değişen hareketli ve dinamik tasarımı sayesinde yolculara anlık hava durumunu bildiren Akıllı Durak Uygulamaları, yolcuların doğru zamanda, doğru bir yönlendirmeyle bilgiye ulaşmasını sağlamaktadır.

- 6 K Akıllı Duraklarda bulunan Kurumsal TV ile şehir insanının  belediye çalışmaları ve güncel gelişmeleri yakından takip etmesini sağlamaktadır.

- Proje içerisindeki klimalar ile insanların yaz ve kış mevsiminin olumsuz hava şartlarından korunmasını sağlamak, yine  proje içerisinde bulunan Kütüphane bölümü ile durakta bekleyen insanların vakitlerini verimli geçirmelerini sağlamak,  proje kapsamındaki Kablosuz İnternet hizmeti ile insanların teknolojinin imkanlarından yararlanarak, internet ortamında zaman geçirmelerine imkan vermenin yanı sıra Kamera Sistemi ile güvenli ortamların sunulmasıyla hedeflenen birçok amacın gerçekleştirilmesine olanak sağlamıştır.